Kaip balsuoti užsienyje

Dėmesio, registracija balsavimui paštu baigiasi jau netrukus! Paskubėkite registruotis!

...

Balsuoti užsienyje galite dviem būdais:

Balsavimas paštu

Norint balsuoti paštu, reikia užsiregistruoti Vyriausiosios rinkimų komisijos puslapyje www.rinkejopuslapis.lt. Registracijos terminas baigiasi likus nuo penkių iki keturiolikos dienų iki rinkimų datos, priklausomai nuo valstybės kurioje esate. Tikslią datą galite sužinoti savo šalies atstovybės puslapyje, kurį rasite čia.

...

one Eikite į rinkejopuslapis.lt/rinkejo-prasymas-irasyti-ji-i-balsuojanciuju-uzsienyje-rinkeju-sarasus ir užsiregistruokite, nurodydami savo:

⇒ vardą ir pavardę lietuviškais rašmenimis;

⇒ asmens kodą;

⇒ asmens dokumento numerį.

rinkejo-prasymas-1-psl

two Sekančiame langelyje paspauskite „Naujas prašymas

rinkejo-prasymas-2-psl

three Būsite paprašyti nurodyti valstybę, kurioje balsuosite, ir adresą, kuriuo jums bus išsiųstas balsavimo biuletenis (telefono ir el. pašto nurodyti nebūtina). Tai užtruks tik kelias minutes.

rinkejo-prasymas-3-psl

fourGavę biuletenį, užpildykite jį pagal nurodytas instrukcijas ir įmeskite į bet kurią pašto dėžę savo šalyje – siuntimas bus apmokėtas iš anksto Vyriausiosios rinkimų komisijos.

mailbox-141556_960_720

Balsavimas ambasadoje arba konsulate

Balsuoti Lietuvos Respublikos ambasadoje arba konsulate galite rinkimų dieną spalio 9-ąją, o taip pat ir iš anksto, kiekvieną darbo dieną likus dviems savaitėms iki rinkimų. Registruotis internetu nebūtina. Eidami į atstovybę, su savimi turėkite asmens dokumentą. Atstovybėje gausite balsavimo biuletenį, kurį reikės užpildyti ir įmesti į balsadėžę. Viskas!

Balsuoti iš anksto galite bet kurioje Lietuvos ambasadoje rugsėjo 27-30 ir spalio 3-7 dienomis, 10-12 ir 14-16 val. vietos laiku.

Savo šalies atstovybės adresą bei balsavimo laiką galite sužinoti apsilankę rinkejopuslapis.lt/elektronine-registracija. Atstovybės adresą taip pat galite sužinoti savo šalies Facebook renginyje "Balsuosiu Seimo rinkimuose":

Šalis Facebook renginys
Jungtinė Karalystė https://www.facebook.com/events/679147622240094/
Vokietija https://www.facebook.com/events/737357503072437/
Norvegija https://www.facebook.com/events/613116302203556/